Apie forumą

Mistinių patirčių tema didina apsukas: knygą baigiau – pradedu naują tyrimą. Naują knygą padiktuos jūsų istorijos, įžvalgos, komentarai, kuriais dalinsitės mistinių patirčių forume.

Kaip atskirti, ar patirtis yra mistinė

Siūlau pasinaudoti psichologo Williamo Jameso mistinių patirčių charakteristikomis:

„Eurekos“ momentas

Tai tiesos suvokimas, kuris staiga užvaldo ir apima jausmas, kad visada tai žinojai. Buvai pamiršęs, o dabar prisiminei.

Bejėgiškumas apibūdinti žodžiais

Mistinė patirtis atrodo neadekvati, nes joje emocijos ir protas susilieja, praranda skirtumus.

Trukmės neapibrėžtumas

Mistinės patirties laikas skiriasi nuo realybės laiko. Kartais per kelias minutes prabėga visas gyvenimas.

Dieviško įsikišimo pojūtis

Mistinės patirties metu jaučiamės taip, tarsi valia būtų paralyžiuota, esame aukštesniųjų jėgų valioje.

Dingsta atskirtis „aš“ ir „ne aš“, „aš“ ir „jie“

Individualumo pojūtį pakeičia suvokimas – mes visi susiję.

Amžinybės pojūtis

Žinojimas, kad mirtis nėra pabaiga.

Dėkingumo ir besąlygiškos meilės pojūtis

Šį pojūtį lydi suvokimas, kad viskas bus gerai, norisi kiekvieną apkabinti.

Tematika
Jūsų mistinės istorijos gali būti pačios įvairiausios – apymirtinės, išėjimo iš kūno būsenos, transas, apsėdimai, vienio pajauta, aukštesnių jėgų įsikišimo pojūtis... Tai gali būti pranašiški sapnai, burtai, mistinė sinchronizacija, jūsų arba vaikų praeitų gyvenimų prisiminimai, minčių skaitymas, aiškiaregystė... susitikimai su mediumais, vaiduokliais, elfais, bildukais ar kitomis esybėmis.
Patirtys gali būti savaiminės, o gali būti haliucinogenų ar transo būsenos sužadintos.

Saugumas
Dalinkitės drąsiai! Čia esate saugūs, išliksite visiškai anonimiški, jei panorėsite. Jūsų valia rinktis, kaip istoriją pasakosite – anonimiškai, slapyvardžiu ar tikru vardu.

Kokia prasmė dalintis

Mistinės patirtys paradoksalus reiškinys – jų metu lydi stiprios emocijos, bet sunku rasti žodžių joms aprašyti. Milijonai žmonių visame pasaulyje jas patiria, bet oficiali nuostata – to nėra ir būti negali. Mistinės patirtys priskiriamos kliedesiams, fantazijoms. 
Kuo daugiau žmonių dalinsis, tuo daugiau kils klausimų. Daugiau klausimų – daugiau pagrindo ieškoti atsakymų, finansuoti šių reiškinių tyrimus. 
Jūsų pasidalintos istorijos kažkam bus palaiminga psichoterapija, „eurekos“ momentas – „Tu irgi tai patyrei? Reiškia aš ne vienas, tai ne kliedesys!“ Mistinės patirtys – ne išimtys, tai nesibaigiantis pasikartojimų srautas. 
Jausmai nemeluoja, o interpretavimas gali būti klaidingas. Tačiau viską galiausiai patikrina laikas. Kaip Paracelsas sakė: „Tai ką viename amžiuje žmonės vadina mistika, kitame tampa mokslo žiniomis.“