Senis ir auksinė žuvelė


Istorija apie nemokamą sūrį. Ar kada susimątei, kiek auksinė žuvelė moka už jo dalinimą?

Senis Jaunius, auksinė žuvelė Karolina. Vardai pakeisti, istorija tikra.

Šią vasarą Druskininkuose su merginų grupe praktikavome jogą, rašymą ir bendrystę. Merginos išvažiavo, mes su Viktoru neskubėjome. Dar sykį nulėkėme prie ežeriuko, tikėjomės atsisveikinti su gandru, kuris mus linksmino iki ašarų kalendamas snapu. Gandro nebuvo, matyt kitur kitus žiopliukus linksmino. Mus pasivijo Karolinos žinutė:

“Kaip jūs? Man šio savaitgalio džiaugsmai nesibaigė išvažiavus iš viešbučio 😁 po šitiek metų daviau ir aš savo telefono numerį šauniam vyrukui 😁 Jauniui, kuris taip nedrąsiai degalinėje priėjo prie manęs su sunkiais nešuliais ir paprašė pavežėti iki Vilniaus 🙂 jis per mėnesį gauna tik 123 Eur., tai išleisti 13 Eur. autobuso bilietui jam dideli pinigai. Toks nuostabus, šviesus pakeleivis 😍😍 naudojasi internetu, bet liūdi, kad jo mėgstamos muzikos grupės Kazino albumo "Snaigių šokis" internetas nesuranda. Kaip miela 😍😍😍 nepaisant visko, Jaunius išdidus, savo amžiaus neatskleidė, sakė, dar ne pensininkas 😁😁 taip sužavėta Jauniaus, palikau jam savo tel. nr., kad, prireikus pagalbos, paskambintų ir pažadėjau jam išmanųjį telefoną su internetu, kad galėtų klausytis taip mėgstamos muzikos ❤💜💛 su Jauniuku susitiksime dar kartą 🙈”

“Tai ar susitikote su Jauniumi?” – praėjus pusmečiui klausiu Karolinos prie hot spicy cinamono atbatos ir Monami tortuko su vyšniomis. “O taip, ir ne kartą… – šypsosi Karolina. – Bet jau seniai, jo numerį buvau priversta užblokuoti.” “Užblokavai dovaną?!” – vos nepaspringau tortuku, paprašiau papasakoti istoriją su visomis detalėmis – kaip Jaunius priėmė dovaną, kaip reagavo. „Turbūt džiaugsmas buvo aukščiau dangaus?“

Pasirodo anaiptol, Jauniaus džiaugsmas buvo arčiau žemės. Jis nesipriešino, jokių “nereikia” ar “kaip nepatogu.” Jokių “wow, nejau, kaip netikėta“. Reakcija labiau – “gerai”, „tiek jau to“, “paimsiu”. Tarsi laukė dovanos. Gal net ne dovanos, o „tai, kas jam priklauso be išlygų“?

Senio „kuklumas“ Karolinos nesuglumino, geros širdies neužrakino ir jokių įtarimų nesukėlė. Kodėl turėtų, jei duodi nuoširdžiai – tai ir duok, nelauk dėkingumo. Tik vėliau paaiškėjo, kad Jaunius linkęs gauti ir nuolat prašyti. Imti, netgi reikalauti jam normalu. “Nenormalius, t.y. tuos, kurie neduoda, Jaunius skundžia.

Kol Jaunius neturėjo telefono, jam buvo bepigu prieiti prie nepažįstamojo, be užuolankų ir gražbyliavimo, tiesiog diktuoti numerį ir reikalauti paskambinti. Skambindavo jis advokatams ir patarėjams geradėjams, kurių akivaizdžiai turėjo per akis. Klausau ir galvoju, įdomu, kas anksčiau buvo Jaunius? Negi tai gimęs prašytojas, kitų sąskaita gyvenantis? Gal koks įtakingas pareigūnas, įpratęs reikalauti ir viską gauti?

Karolina Jaunių perkando ne iš karto - maitino, į namus kvietėsi, ne kartą pinigų davė. Jai buvo gaila seno žmogaus, kuris tranzuoja, nes neturi pinigų autobuso bilietui. Ji ne iš karto atkreipė dėmesį į Jauniaus pastabą, kad jį veža tik svetimi, pažįstantys nebestoja.

“Tuomet stebėjausi, kodėl neveža, negi gaila, – prisimena Karolina. - Dabar nebekeista."

Jauniaus vizitai gausėjo, prašymai įžūlėjo. Senis panoro, kad Karolina jam padėtų spausdinti ir redaguoti skundus. Skundus ministerijoms, prokuratūrai, seimo nariams, netgi prezidentui… Karolina atsisakė, Jaunius atsisakymo nepriėmė. Jo skambučiai tankėjo, po kelis sykius per dieną, rytais ir vakarais, skambindavo netgi naktį. Karolina mėgino gražiuoju įkyruolį sutramdyti, juokavo, kad vyras pavyduliauja. Jaunius užuominų nesuprato, neatlyžo ir galiausiai teko numerį užblokuoti.

Jaunius skambina toliau. O Karolina manęs klausia – gal atblokuoti? Gal dabar iš rimtųjų kažkas atsitiko, o ji neatsako…

Karolina šventoji, Jaunius sielos ūbagas. Jauniui pasisekė labiau nei seniui iš pasakos. Jis neliko prie suskilusios geldos. Panašu, kad realiame gyvenime auksinės žuvelės širdis atlaidesnė nei pasakose.

5 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską